Leeftijd brommobiel theorie omlaag.

Voeg toe als Hyves tip Voeg toe aan jouw Facebook Voeg toe aan Twitter

13-01-2011 - Leeftijd theorie-examen AM omlaag
brommobiel_theorie_examen
11-01-2011 14:21 De leeftijd waarop iemand theorie-examen AM2 (voor brom- en snorfietsen) mag afleggen, wordt binnenkort verlaagd naar 15,5 jaar. Dat heeft het ministerie van Infrastructuur en Milieu vandaag aan BOVAG laten weten. De maatregel moet onder meer de druk op het reserveringssysteem van het CBR verminderen.

De rijschoolbranche (BOVAG, FAM en VRB) heeft vorig jaar bij het toenmalige ministerie van Verkeer (inmiddels Infrastructuur en Milieu) gepleit voor verlaging van de leeftijd waarop iemand het theorie-examen AM2 mag afleggen. Het AM2-rijbewijs is noodzakelijk om een brom- of snorfiets te mogen besturen. BOVAG is voorstander van die lagere leeftijd omdat dat de druk op het reserveringssysteem van het CBR en op de administratie van de rijscholen vermindert.

brommobiel_te_koop_examen

Frans Bastiaansen, manager BOVAG Rijscholen: ‘We zijn blij dat we in Den Haag gehoor hebben gevonden voor ons pleidooi. Als de rijschool lang van te voren weet dat een leerling op zijn zestiende verjaardag AM2 praktijkexamen wil doen, dan kan de rijschool gemakkelijker de opleiding plannen en het examen op de gewenste datum reserveren en ontstaan er geen onnodig lange reserveringstermijnen. Nu is het nog vaak zo dat leerlingen wachten tot pal voor hun zestiende verjaardag, zich dan melden bij de rijschool en vervolgens op stel en sprong examen willen doen. Dat verstopt het systeem.’
Bron: http://www.bovagkrant.nl/


<< Terug | Pagina: [ 1 ]
Tell a friendTerug naar boven